Anti-KB

Reakce na zavedení nových podmínek internetového bankovnictví Komerční banky

[Návrat na hlavní stránku]

<< Předchozí zpráva         Následující zpráva >>

Zdůraznění neměnnosti mého postoje k navrhovanému řešení


From: "Viktor Johánek" <viktor(zavinac)johanesville(tecka)net>

To: "Polakova Jirina Ing." <jirina_polakova(zavinac)kb(tecka)cz>

Date: Wed, 06 Sep 2006 13:10:53 -0700

Subject: Re: Moje banka


Vážená paní Poláková,

 

děkuji za odeslání čtečky čipových karet a vlastní karty.

Co se týče lhůty pro vyřízení stížnosti, beru ji na vědomí. Nicméně tím, že jsem s novými podmínkami písemně vyjádřil nesouhlas, vztahují se na mne automaticky podmínky staré, bez ohledu na to, jak dlouho bude trvat KB vyřešení celého problému k mé spokojenosti. Takže do té doby bych měl být schopen používat své internetové bankovnictví tak jako dříve, bez nutnosti SMS autorizace nebo využití čtečky čipových karet. Měl bych, ovšem nejsem. Nechápu, jak je možné, že během mého vyjednávání s KB tato banka automaticky aplikovala bez ohledu na mou stížnost nové podmínky a až pak to celé řeší. Ze strany banky se jedná o další zcela zřejmé porušení všeobecných obchodních podmínek.

Doručení čtečky karet zdarma byla jen jedna z mých podmínek. Toto zařízení tedy nezačnu používat do doby, než budou z mého pohledu kladně vyřízeny i ostatní požadavky. Nerad bych se dostal do stavu, kdy začnu čtečku používat a KB to tím bude považovat automaticky za vyřízené. Za rok nebo za dva pak třeba zjistím, že za obnovení karty musím zaplatit (berte jen jako příklad). Tímto vás tedy informuji, že lhůta, po kterou považuji službu internetového bankovnictví z mého pohledu za nepoužitelnou, skončí až okamžikem, kdy KB splní všechny mé požadavky nebo kdy se nějak jinak dohodneme. Pokud by banka tuto lhůtu chtěla ukončit dříve a nevytvářet si tak další ztráty, které by mi musela hradit, pak tak může učinit návratem ke starým podmínkám a zajištěním, že mi bude internetové bankovnictví opět plnohodnotně fungovat. Opravdu nechápu, jak si může KB dovolit aplikovat změněné obchodní podmínky navzdory mému písemnému nesouhlasu.

Doufám, že ve vašem vlastním zájmu uvedenou lhůtu 30 dnů plně nevyužijete a uspokojivé vyjádření obdržím během několika málo dnů. Zde se totiž nejedná o běžnou stížnost zákazníka bance, ale o to, že vám hrozí žaloba za porušení obchodních podmínek ve velmi značném měřítku. Pokud mi dojde trpělivost v čekání na odpověď KB, mohu tuto žalobu podat kdykoliv i během zmíněné lhůty (resp. mohu na vaše chování upozornit příslušné organizace a orgány, viz moje předchozí korespondence). Budu rád, když tento fakt vezmou lidé, kteří se řešením tohoto problému zabývají, na vědomí.

 

 

S pozdravem,

 

Viktor Johánek

 


Poznámka: Osobní či jinak citlivá data obsažená v této korespondenci jsem odstranil nebo nahradil znaky "X". E-mailové adresy jsou modifikovány tak, aby nebyly přístupné spammerským robotům.

 

[Návrat na hlavní stránku]


© 2006, Viktor Johánek